Meist pilt

Eellugu

Lennart: "SA Tervisestuudio" sünnikäik on keeruline nagu see nimi ise: meie lapsepõlv möödus lausa käsikäes, elasime kõrvuti, enam-vähem ühesugustest peredest pärit, avastasime koos maailma. Siis läksid rajad lahku, vahepeal kohtusime jälle, hakkasime töökaaslasteks... Ja jälle kandis kummagi isiklik elu meid teineteisest eemale - kuni viimaks maha istusime ning oma kogemustest  tervisestuudio lõime. 

Eric: See on nüüd asja väline külg, elulooline joonis. Aga tegelikult Tervisestuudio sellest, et jõudsime ühisele sisemisele äratundmisele. Sest kuidas me oma praegusel tegevusalal alustasime?

Lennart: Mina olin algul tõeline kehakultuslane. Treenisin pimesi uskudes, ahmisin vitamiine, antioksüdante, goji marju ja mida kõike. Kõik olid ümberringi hirmus targad, juba oli teada, kui sageli kui mitu tundi nädalas tuleb rauda ragistada, et soovitud sihti saavutada, mida kui palju tuleb manustada ja mis järjekorras - käis lihasmassi tootmine etteantud süsteemi järgi. Mida rohkem lihast, seda parem!

Eric: Katsetasime oma kehaga. Või õieti lasksime oma kehaga teha inimkatseid , et kuidas miski millele mõjub. 

Lennart: Siis tuli esimene murrang. Ma hakkasin kahtlema: kust kõik teavad, et just neid vitamiine tuleb nii palju võtta? Mis alusel väidetakse, et just niimoodi treenida on õige? Kust on tekkinud arusaam, et kõik inimesed on ühesugused organismid ning igaühele sobib see, mis kõigile teistelegi? Millele see tugineb?  

Eric: Ja siis selgus, et mitte millelegi! Suur osa sellest "tarkusest", mille olime enda kallale lasknud, oli tühine ja vastutustundetu diletantlus. 

Lennart: See oli meie kujunemisloos esimene suur pööre: füüsisest intellekti, puht keha vallast järgmisele astmele, kus organismi vaadeldakse tema maises ja vaimses ühtsuses. Tuli õppida, et aru saada, mismoodi inimene funktsioneerib, mis on talle kõige õigem, mis on tervis, mis on selle moesõna fitness taga tegelikult. 

Eric: Igaühest ei pea saama lihamäge - enamik ei ole selleks üldse loodudki. Teha inimene õnnetuks, toites teda mitte ainult valede ainetega, vaid eelkõige valede illusioonidega... 

Lennart: Taipasime, et oleme isegi hulga aastaid olnud nagu mingis pimedas kastis, areng seisis ja tekkis mõttetuse tunne. Me rebisime ennast aastal 2009 välja, liikusime edasi, tõusime järgmisele astmele.

Eric: Ja hakkasime õppima. Mitte kitsalt mingeid treeningumetoodikaid, vaid laiemalt - anatoomia ja füsioloogia, meditsiini ja psühholoogia vallast. 

Lennart: Astusin Tartu ülikooli psühholoogia erialale, sest inimese keha problemaatika võti, olin aru saanud, peitub just nimelt tema mõtlemises. Silmatorkav muskel on närvipinge tunnus! Keha on instrument, aga mitte kõik pillid pole ju tuubad. Inimene vananeb - ja jõusaalis noorust tagasi ei saa. Aga saada võib elamisväärse elu. Seda hakkasime praktiseerima oma Laagri Jõujaama saalis. 

Eric: Aga mida tähelepanelikumalt me süvenesime inimestesse, kes end meie hoolde usaldasid, seda selgemini tundsime, et miski on ikka veel puudu. Et kedagi aidata, peab mõistma tema tegelikku probleemi. Peab oskama läbi näha, kust tal king pigistab. Miks tal on ülekaalu probleem? Miks ta rahulolu iseendaga ainult ajutiselt kasvab ja siis jälle langusele pöördub, kuigi füüsilised näitajad silmnähtavalt paranevad?

Lennart: Siis nägime, et Tervisestuudio peab tõusma järgmise astme astme võrra kõrgemale. Me saime aru, et nüüd, kus me väga täpselt lähtume inimese individuaalsest kehast ning oskame põhjendada seda, mida me talle õpetame, peame aru saama ka tema eetilistest probleemidest. Peame olema mitte ainult füüsiliseks ja vaimseks, vaid ka moraalseks toeks. Peame inimese vabastama - kui nii pidulikult tohib ütelda. 

Eric: Mida see tähendab? See tähendab, et tuleb talt maha võtta tarbetud pinged, lepitada ta iseendaga parimal viisil, mida on võimalik saavutada. Et ta mõistaks iseennast, omandaks kindlustunde, suhtlusjulguse, eneseväärikuse ning opitimismi. Usu sellesse, et tal on võimalik elada muretumalt ning isegi õnnelikumalt kui seni. Et temas on peidus inimliku sära reservid, mille olemasolu ta ei aimanudki. 

Lennart: See on enamat kui prink kere ja punnis lihas. See on ühtaegu füüsiline, vaimne ning eetiline keskkond, mida tähistab kaubamärk „Tervisestuudio". See, mida me loome oma tervisestuudio saalis Tondil, on tarkus ning usaldus. 

Eric: Et arendada veelgi oma teadmisi ja teenuse kvaliteeti, hakkasime koondama enda ümber teisi kaasmõtlejaid. Aastal 2017 ühinesime Sinu Arst Tervisekeskusega ,et panna pead kokku ja luua veelgi  terviklikum teenus. SA Tervisestuudios keskendume me Treeningõppele ja toitumis-  ja kaalulangetus nõuannetele

Lennart : Sealt tuleb ka meie uus nimi SA Tervisestuudio

Eric: Me võime täie rahuloluga öelda oma töö kohta: päris inimesed - päris tulemused.