Martin Vahimets, füsioterapeut

Sageli elavad inimesed valu või ebamugavustundega skeletilihassüsteemis, sest sellega tegelemiseks ei ole aega, võimalusi või pole kellegi poole pöördudagi. 

Martin Vahimets

„Närvi- ja lihasskeletisüsteem on meie organismi kõige suurem energia tarbija, võimaldab meil tegutseda ja väljendada oma eksistentsi ning on ühtlasi organismi kõige esmasema valu, ebamugavustunde ja füüsilise puude põhjustaja – olgu see siis lokaalne või üldine, kiirguv või reflektoorne, äge või krooniline.“ (L. Chaitow)

Nüüdseks enam kui 15 aastat spordimaailmas füsioterapeudina tegutsemist on nii mõndagi õpetanud – vigastus, olgu see siis akuutne või krooniline, ei hüüa tulles!
Olgu need siis tingitud ülekoormusest või mehhaanilised vigastused. Üha enam pannakse tänapäeval rõhku skeletilihassüsteemi häirete ennetamisele, kuid elu on näidanud, et ka see ei pruugi olla piisavalt tõhus. Küll aga, on see ülimalt oluline, sest võib päästa hullemast. Vigastus ei pruugi tekitada nii suuri häireid, olla niivõrd ulatuslik või mitte areneda krooniliseks haiguseks.

Aga mida, kuidas ja milliseid võtteid kasutada, et oma sihte ja eesmärke saavutada? Igal inimesel on omad individuaalsed eripärad, erinev igapäevatöö ja tegevused, mis võivad põhjustada mitmeid spetsiifilisi just temaga seotud skeletilihassüsteemi häireid ning tekkemehhanismidki on erinevad. Hea rühi, koordineeritud lihastöö ning liigutuste neurofüsioloogiline mehhanism põhineb peamiselt teatud lihasreflekside tekkel, mis omakorda baseeruvad selliste inimesele nähtamatute mehhaanoretseptorite stimuleerimisel. Need asuvad nahas, lihastes, liigeskapslis ning kõõlustes. Nüüdseks juba aastaid olen püüdnud teaduslikult uurida võimalusi, kuidas neid retseptoreid võimalikult effektiivselt mõjutada, et tulemus oleks maksimaalne. Meetodeid selleks on üsna mitmeid alustades erinevatest venitusteraapia võimalustest kuni peenemate manuaalsete mõjutusmeetoditeni välja.

Kuidas ennetada, vältida ning vajadusel ise ennast aidata või millist abi saab füsioterapeut anda –
nendele küsimustele püüame leida lahenduse! 

 

Alati hääd soovides!

Martin Vahimets
füsioterapeut

 

Registreeruge füsioterapeudi kiirkonsultatsioonile siin  

Füsioterapeudi kiirkonsultatsioon maksab 40 EUR.